Whatsapp Görüşmeleri Şifrelendi!

Whatsapp’ta Sesli Görüşmeler Şifrelenecek

Whatsapp dur durak demeden kullanıcılarını memnun edecek pek çok yenlikler ile de karşılarına çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönem zarfında mesajlara şifre özelliği getirerek güvenliği geniş çaplı şekilde kontrol altında tutan sosyal paylaşım platformu, bu sefer de sesli görüşmeler de bu özelliği devreye sokmayı planlıyor. Bu sayede whatsapp kullanıcıları da güven içerisinde sesli görüşmelerini sevdikleri, iş arkadaşları, yakın dostları ile yapabilecek. Apple ve FBI yönelik kullanıcı gizliliğinin korunmasına yönelik yapılan antlaşmaların olumsuza gitmesi sonucu yeni yapılandırmalar whatsapp cephesinde hız kesmeden devam edecek. Whatsapp’ta Sesli Görüşmeler için alınan yeni bir planlama ile artık şifreleme özelliği devre de olacak. Özellikle Apple’ın bu tavrından sonra diğer pek çok firmalarında daha güvenlikli ürünler geliştirmesine neden olduğu söyleniyor.

Görüşmeler Artık Şifreli

En popüler mesajlaşma servislerinden biri olan whatsapp, sesli görüşmelerinizi de bundan böyle güven altına almaya başlayacak. Sesli görüşmeler şifrelenerek whatsapp kullanıcı gizliliği ve güvenliği bu sayede ön planda tutulmuş olacak. Üstelik The Guardian’da yer alan habere göre firmanın daha çok güvenlik alanında ki yeniliklere daha çok kaydığını, yakın zaman içerisinde de daha çok güvenlik faktörünün ağır bastığı uygulamaların devreye gireceğini belirtiyor. Fakat bu hamlenin de FBI cephesini ne kadar mutlu eder ya da etmez merak konusu olmaya başladı. Mesajlar da ki şifreleme özelliğinin artık sesli görüşmelerde de devreye girecek olması özellikle whatsapp kullanıcılarını en çok merak eden durumlarında başında yer alıyor.

Whatsapp Görüşmeleri Şifrelendi!

Bu sayede whatsapp kullanıcıları da bundan sonra gönül rahatlığı ile sesli görüşmelerini yapabilecek ve güvenlik konusunda da hiçbir şekilde endişe duymayacaktır. Whatsapp sosyal paylaşım platformunda da artık tüm görüşmeleriniz şifreli olacaktır. Whatsapp tüm bunların yanı sıra gizlilik ve aynı zamanda da güvenlikle ilgili olarak daha pek çok yenilikleri de kısa zaman da getireceğe benziyor. Çünkü kullanıcıların yapmış olduğu yeni güvenlik uygulamalarını ilgiyle karşılayıp memnuniyetlerini belirtmesi, whatsapp cephesinde ki yeniliklerin şirket tarafından da güvenlikle ilgili gelişmelerin devam edeceği bilgisi de gelmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir