SMF Forum Sistemi

SMF Forum Sistemleri Kurulumu

Son dönemde internetin yaygınlık göstermesi ve teknolojinin de hayatımız içerisinde yer alması ile birlikte doğal olarak forumlar da büyük bir önem arz etmeye başladı. Kısa zaman da büyük kitlelere ulaşan forumların birden farklı sistem özelliklerine de rastlamak artık yaşantımızda mümkün bir hale gelmeye başlamıştır. Kullanıcı sayısının günden güne daha da fazla artış göstermeye başladığı Simple Machines Forum, diğer adıyla SMF’nin kurulumu son derece basittir.Özellikle görünüm ve kullanılabilirlik seviyesi son derece üst seviye de olduğu için genelde daha fazla forum içi tercih edilen sistemler arasında yer aldığını belirtebiliriz. Baktığımız da artık forum sistemleri arasında da pek çok kullanıcının tercih ettiği forum tipleri içerisinde yer alma başarısını da göstermiş bulunuyor.

Özellikle sistemde yer alan SSI özelliği ise birçok forum sistemleri içerisinde yer almazken SMF Forum içerisinde bulunuyor. Daha pek çok yenliklerinde forum sistemi içerisinde yer alacağını belirtebiliriz. Aynı zamanda foruma da ilk 5 üyeyi rahatlıkla ekleyebilme özgürlüğüne de sahip olabilirsiniz. Kolay kullanımı sayesinde tercihlerin ilk başında yer alan SMF, en çok tercih edilen forum scriptlerinden biri olurken doğal olarak nasıl kurulur düşüncesi üzerinde de epey bir fazla durulmaya başlanmaktadır. Smf kurulum MySQL bağlantı bilgilerini yazdıktan sonra Türkçe dil dosyasını da indirerek Forumun Türkçeleşmesini de sağlayabilirsiniz.

Forum Türkçeleştikten sonra ise sistemin yüklenilme aşaması bitecek ve kullanılmaya başlanacaktır. Sistem son derece pratik olduğundan dolayı kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Bağlantı paneline girdiğiniz andan itibaren bilgileri girip yükleme işlemlerinizi de hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Artık dijital platformlarda bu tür forum sayfaları çok aktif bir şekilde kullanılmakla beraber her geçen gün aktif kullanıcı sayısında da ister istemez daha fazla artış görülmeye başlanmaktadır. Güncel sürüm dosyalarını hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz andan itibaren ise sorunsuz bir şekilde forum sayfalarını kullanabileceksiniz. Diğer forum sistemlerine oranla günümüzde artık smf forumun daha aktif bir şekilde kullanılmaya başlandığını belirtebiliriz. Çünkü forum sayfası diğer sistemlere oranla daha anlaşılabilir bir dile sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir