Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte saç ekimi yöntemlerinde oldukça olumlu adımların atılabilmesine imkan doğmuştur.

Saç ekimi kafanızda bulunan kellik oluşmuş yerlere yapılan saç köklerinin ekilmesi olarak tanımlanabilmektedir. Bunun yapılabilmesi için gerekli malzeme ve makinelerle donatılmış olan kliniklerin işlem yapmaları gerekmektedir. Bu şekilde genel olarak başın arka kısmında yer alan ense kısmından alınan saç kökleri kel olan bölgelere ekilebilmektedir.

Hazırlık Aşaması

Saç ekiminin yapılmasından önce hazırlık yapılması gerekmektedir. Öncelikle saç ekiminin yapılması düşünülen günün doğru seçilmesi gerekmektedir. Saç ekiminden sonra 3 gün boyunca dinlenilebilecek bir günün seçilmesi çok önemlidir. Ekim yapılacak gün içerisinde operasyon zamanına kadar hafif yemekler yenilmeli ve genel olarak kahvaltılık yenilerek hazırlanılmalıdır. Operasyon esnasında üzerinizdekiler çıkartılacağından kolay giyilip çıkarılabilecek kıyafetler tercih edilmelidir. Bu şekilde ufak hazırlıklar yaparak operasyonun ve daha sonrası iyileşme döneminin daha rahat geçmesini sağlayabilirsiniz.

Anestezi

Saç ekimi öncesinde yapılacak olan anestezi yöntemine de karar verilmesi gerekecektir. Lokal anestezi ya da Sedasyon seçeneklerinden birisi seçilerek operasyon sırasında çalışılması sağlanabilmektedir. Lokal anestezi de işlem yapılacak olan bölge uyuşturularak acı çekilmemesi sağlanmaktadır. İğne korkusu gibi nedenlerden dolayı yapılacak olan Sedasyon ile hastaların derin bir uyku halinde operasyonu geçirmeleri hedeflenmektedir.

Greftlerin Toplanması

Saç ekiminin yapılabilmesi için bölgeye ekiminin yapılacağı saç köklerinin toplanması gerekmektedir. Genellikle ense kısmından toplanan saç kökleri ekim için hazırlanarak özel cam muhafazalarda bekletilecektir.

Greftlerin Ekilmesi

Toplanan saç kökleri uygulamanın yapılacağı bölgeye ekildikten sonra kellik sorununun çözümü için gereken adımlar atılmış olacaktır.

Yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli hizmetler sayesinde saç ekimi konusunda ilk sıralarda yer almaktayız. Siz de kellik sorunundan tamamen kurtulmak istiyorsanız saç ekimi yapılmak üzere kliniğimize gelebilirsiniz.

Kaynak:
https://www.kredinle.com/ekonomi-haberleri/sac-ekimi-yaptirmak-is-hayatinda-basariyi-yuzde-yuz-arttiriyor-8400.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir