Kodla ve Kendi Robotunu Yap

Parçaları Birleştir, Kodla ve Kendi Robotunu Yap

Lego firmasını duymayan yoktur sanırım. Şu hepimizin oynadığı, parçaları birleştirerek evler, kuleler, arabalar yapabildiği Lego oyuncakları , evet. Teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüze ayak uydurmaya çalışan bir çok firma kendini değiştirmek ve güncellemek zorunda kalıyor. Lego firması da oyuncak sektöründe bu şirketlerden birisi. Lego, piyasada tutunabilmek için yeni geliştirdiği oyuncak seti sayesinde çocuk, yetişkin demeden tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yap, Boz, Kodla ve Robotun Hazır!

Lego, CES fuarında tanıttığı yeni oyuncak setiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Fuarda tanıtılan ve yoğun ilgiye sebep olan bu yaratıcı setin ismi “Lego Boost“. Şirket bu set sayesinde gelişen teknolojiye ayak uydurarak gelecek nesillere küçük mühendisler yetiştirebilmek. Gelişen teknolojide artık nereye dönsek gelişmiş bir cihaz ile karşılaşıyoruz. Dolayısıyla yazılım ve robotik artık her yerde. Çocuklarımızın ileride bu cihazları geliştirerek çok daha gelişmiş ve insan hayatını kolaylaştıran cihazlar elde etmesini hepimiz isteriz. Lego firması da bizimle aynı düşüncede.

Lego Boost ile parçaları belli bir düzende bir araya getirip çeşitli düzenekler elde edebiliyorlar. Çocukların sadece sürükleyip bırakabilerek inşa edeceği kod yapıları sayesinde oyuncaklar geliştirebilecekleri bu set, 160$ gibi cüzi bir miktardan teknoloji severlerin beğenisine sunuluyor. Fuarda en çok dikkat çeken ürünlerden birisi olmasının başlıca sebebi ise gelecek nesillere yapılmış olan bir yatırım olması.

Kodla ve Kendi Robotunu Yap” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir