Instagram’dan Takipçi Satın Almaya Yasak Geldi

En popüler sosyal medya platformları arasında yerini alan İnstagram her geçen gün daha da büyümekte. Büyümeye devam ederken de yeni özellikler ve güncellemeler ile birlikte kullanıcılarını daha da memnun etmeye çalışan İnstagram yine bir değişiklik ile adından bolca söz ettirecek gibi durmakta. Zira getirilen değişiklik ile birlikte artık takipçi satın alma yöntemleri tarihe karışacak.

Daha Gerçekçi Olacak

Bu kararın alınmasının ardından kendi emekleri ile yüksek takipçi sayısına ulaşan kimseler sevinirken takipçi satın alan kimseler de tedirginlik duymakta. Ancak bu durumun İnstagram’ın kalitesini düşürmesi sebebiyle alınan bu karar son derece yerindedir. Nitekim bazı paylaşımların altında alakasız ve saçma yorumların yer alıyor olması kullanıcıları da rahatsız etmekteydi.

Sistem Nasıl İşliyor

İnstagram takipçi satın alma yapmak isteyen kimseler bu işi yapan firmalara almak istedikleri takipçi sayısını söylüyor ardından da parasını ödüyorlardı. Bunun ardından da satın alınan bot takipçiler paylaşımları beğeniyor ve yerli yersiz yorumlarda bulunuyorlardı. Hem yerli hem de yabancı internet sitelerinin sunduğu bu hizmetlerden ilk cezayı yiyen siteler InstaPlus ve PeerBoost siteleri oldu. Uygulamaları sonlanan bu sitelerin artık bot takipçi satmaları mümkün olmayacak.

Artık böyle girişimlerde bulunan kimseler de sıkı takip içerisine alınacak ve böylelikle takipçi satın alma işlemi tarihe karışacak. Ayrıca spam paylaşımların da gölge yasaklama yöntemi ile görüntülenmemesi de getirilen yeni uygulamalar arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir