Google Play Store Güncellendi

Android akıllı telefon kullanıcılarının uygulama tedarikçisi Google Play Store yeni bir güncelleme yaparak kendisini geliştirdi. Özellikle kablosuz ağ Wi-Fi’ye bağlanıldığında karşımıza çıkan uygulama güncellemeleri birçoğumuzun karşılaştığı bir durumdur. Ancak çoğu zaman neyi güncellediğimizi ve hangi özelliğin geldiğini ya da gittiğini bilemiyoruz. Belki de bunun farkında olsak güncellemeyi hiç yapmayabiliriz. İşte bunun farkında olan Google yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor.

Play Services 8.0

Google Play Store yeni güncelleme Play Services 8.0 ile birlikte artık kullanıcılarına sunmuş olduğu güncelleme hizmetinde değişikliğe gitti. Artık uygulamayı güncellemeden önce uygulamanın neler içerdiğini öğrenebileceğiz. Bu sayede eğer işe yaramayan bir güncelleme ise hiç güncellemenize dahi gerek kalmayacak.

Üstelik bunu görebilmek için her bir uygulamayı tek tek açıp incelemenize de gerek kalmadı. Tek yapmanız gereken güncelleme listesinde uygulamanın karşısında yazanı okumak olacaktır. Bu amaçla yeni bir bildirim sekmesi oluşturuldu. What’s New yani yeni ne var anlamına gelen bu yeni bildirim kutucuğuyla birlikte artık güncelleme ile nelerin gelip nelerin gideceğini daha kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Tüm bu bahsettiğimiz şeyleri uygulayabilmeniz için sizler de biran önce uygulamanızı güncelleyin ve bundan sonra hangi özelliklerin geldiğini yakından takip edin. Bu sizlerin uygulamalara daha hakim olmasını da sağlayacaktır. Eğer güncellemenin uygulamaya faydalı olmayacağını düşünüyorsanız bu durumda güncellemeyi hiç yapmayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir