Google Penguen Güncellemesi

Google Penguen güncellemesi; SEO, internet sayfaları açısından son derece önemli bir konudur. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak isteyen sayfalar SEO’ya tam uyumlu metinler girmek zorundadır. SEO konusunda Google tarafından sunulan güncellemeler büyük bir dikkatle takip edilmektedir.

google-algoritma-penguen-4-0
Google Penguen Güncellemesi

Şikayetler Arttı ve Güncelleme Geldi

Google sıralaması konusunda kullanıcılar büyük bir zorluk yaşamaktaydı. Teknoloji çevrelerinde yapılan eleştirilere yanıt veren Google, sunduğu algoritmayı güncelledi. Google tarafından yapılan bu güncelleme ile birlikte kaliteli sayfaların ödüllendirilmesi amaçlanmıştır. Özellikle son dönemlerde kaliteli sayfaların alt sıralarda kalmasıyla birlikte firma kapsamlı bir güncellemeye gitmiştir.

Google Penguen güncellemesi ile birlikte sıralama kaybedecek iki tür webspamı açıkladı. Buna göre anahtar kelime doldurma ile birlikte çıkış linkleri alakasız olan yazılar alt sıralarda yer alacak. Google tarafından oluşturulan güncelleme ile birlikte bu konulara daha fazla özen gösterilecek. Yani, web sayfalarında bulunan yazıların içeriği daha fazla önem kazanacak.

anahtar-kelime-yogunlugu

Anahtar Kelime Yoğunluğu

En fazla kullanılan arama motoru Google kullanıcılara SEO konusunda sürekli olarak güncellemeler sunmaktadır. Son yayınlanan Google Penguen 4.0 güncellemesi ile anahtar kelime yoğunluğunun önemi de artmış oldu. Sayfalarda yer alan metinlerde sadece anahtar kelimelere yoğunlaşılması anlam bütünlüğünü etkilemektedir. Bu duruma daha fazla özen gösteren Google, sadece anahtar kelimelere yoğunlaşan yazıları daha geri planda bırakmaya karar verdi.

Google Penguen güncellemesi sonrasında anahtar kelime yoğunluğuna daha fazla özen göstermeniz gerekmektedir. Sayfada yer alan yazının anlam bütünlüğünü bozmadan anahtar kelime kullanmanız sayfanın üst sıralarda görülmesini sağlayacaktır. Ayrıca metin ile alakası olmayan backlinkler, anchor text linklerinin olmamasına da özen göstermeniz gerekmektedir.

google-artik-daha-hizli

Daha Hızlı İşlem Yapılacak

Google tarafından yayınlanan Google Penguen güncellemesi sayesinde yeni algoritma çekirdeği çok daha hızlı bir şekilde işlem yapacak. Bu sayede metinlerin girilmesinden çok kısa bir süre sonra sistem tarafından kontrolleri sağlanacaktır. Kurumsal anlamda sitelerin bölgelere göre aranma kelime hacimlerinin de genişletildiği bildirildi. Bu durum da SEO uzmanlarını yeni arayışlara yönlendirecek gibi görünüyor. Bakalım yayınlanan güncelleme SEO dünyasında nasıl değişikliklere yol açacak ve sayfaların geleceğini nasıl etkileyecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir