Google Kendi Telefonunu Üretiyor!

Google Kendi Telefonunu Üretmeye Başlayacak

Google daha öncelerde LG, Motorola ve Huawei gibi firmalarla ortaklaşa akıllı cep telefonunu sürerken, şimdilerde ise kendi cep telefonunu hazırlamaya geliyor. Kendi telefonunu üretme kararı alan Google’ın en yeni modelleriyle teknoloji tutkunların karşısına çıkması bekleniyor. Üstelik şimdiden firmanın telefon operatörleri ile görüşme içerisinde olduğunu ve en yakın zaman içerisinde kendi üretimi olan akıllı cep telefonların piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Google en son piyasaya Huawei yapımı Nexus 6p’yi v LG ile de Nexus 5X’i sürmüştü. Google akıllı telefon üretimi sayesinde bu seferde kendi üretimleri ile piyasayı sallamak istiyor.

Tamamen Google üretimi olan telefonların yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fakat hal böyle olunca doğal olarak CCS Insight Analisti Ben Wood şirketi de Samsung, HTC, LG ve diğer firmalar tarafından android işletim sistemlerinin modifiye edilmesinden duymuş olduğu endişeyi belirtti. Google, herhangi bir problemin yaşanmaması adına ise işletim sistemleri üzerinde sıkı kontrol ilan etti.

Aynı zamanda Google CEO’su Sundar Pichai’de seri üretiminin devam edeceğini belirti. Teknoloji kaynaklarından alınan bilgiye göre ise bu yıl iki yeni Nexus telefonun piyasaya sürülmesi muhtemel olacak. Google Apple izinden gitmek istediği için şimdiden pek çok telefon operatörleri ile hızlı görüşmelere başladı. Aynı Apple firmasının telefon camiası içerisinde yakalamış olduğu başarıyı yeniden yakalamasını ümit eden Google’da Apple’ın arkasından gitmeye devam ediyor. Google tarafından piyasaya çıkartılması planlanan cep telefonun nasıl model ve özelliklere sahip olacağı hakkında tam olarak bir bilgi yok.  Fakat ortalıkta dolaşan bilgilere göre ise Akıllı telefonun diğer markalara oranla daha farklı ve kullanıcılar tarafından istenen özellikleri barındıracağı gelen haberler arasında yer alıyor. Bundan böyle Google, LG, Motorola ve Huawei gibi firmalarla birlikte hareket etmeden kendi ürününü üretip piyasaya sunmaya başlayacak. LG, Motorola ve Huawei gibi dünya çapında ki teknoloji firmaları ile artık adını duymayacağız. Yakın zaman içerisinde Google kendi akıllı telefonunu üreterek dünya çapında ki hemen herkese de en uygun şekilde sunmaya başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir