Gmail Giriş Sayfası

İnternet üzerinden işlemlerinizi çok daha kolay yapmak, online olan mail adresiniz üzerinden işlemlerinizi takip etmek gmail giriş işlemi ile oluyor.

Peki, giriş nasıl yapılır? Gmail giriş sayfası üzerinden ilk olarak kullanıcı adı ve şifre ile giriş işleminin yapılması gerekiyor. Aşağıda verilen işlem basamaklarını tamamlayarak giriş işleminizi yapabilir, diğer sayfalarda istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.

Masaüstü Gmail Giriş İşlemi

Masaüstü versiyon üzerinden giriş işlemini yapabilirsiniz. Sayfanın sağ üst köşesinde daire şeklinde ambleme tıklayarak, girişinizi yapabilirsiniz. Daha önceden kayıtlı olan hesapları seçip, sadece şifre girebilirsiniz.

Giriş İşleminden Sonra Yapabilecekleriniz;

  • E-Posta: Giriş yaptıktan sonra yuvarlak olan sembole tıklayarak, direkt olarak gmail yazısına tıklayabilirsiniz. Aldığınız maillerin olduğu sayfa açılacak. Dilerseniz gönderilmiş mailleri görebilir ya da direkt olarak mail atabilirsiniz.
  • Google Drive: Mail adresinizi gördüğünüz yuvarlak sembolün yanında başka bir simge olduğunu göreceksiniz. Bu simgeye tıkladığınızda hesap, arama, haritalar, kişiler, gmail drive gibi seçeneklerin açıldığını göreceksiniz.

İşlemlerinizi hızlı ve kolay şekilde yapmak için giriş sayfası üzerinden aramalarınızı yapabilirsiniz. İnternette rahatça gezinmek ve diğer sitelerde de aktif olarak yer almak açısından gmail giriş sayfası giriş işleminin yapılması avantaj olacaktır. Giriş işleminizin ardından direkt olarak farklı alanlarda da yer alabilirsiniz.

Mobil Gmail Giriş İşlemi

Mobil üzerinden gmail giriş işlemini yapabilirsiniz. Bunun için arama motoru sayfasına gelmeniz yeterlidir. Sağ üst köşede bulunan simgeye tıkladığınızda, giriş yapmanız için kullanıcı sayfasının açılmasını sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı Adı (Gmail Adresi)

Kullanıcı Şifresi (Gmail Adres Şifresi)

Yukarıda verilen bilgileri tamamladığınızda, direkt olarak giriş tamamlanmış olacak. Bu bilgilerin girişinin gerçekleşmesinin ardından direkt olarak sayfa açılacak. Gmail ile giriş işleminin yapılmasından sonra kullanıcı adresi üzerinden geçmişin belirlenecek olduğu, kullanıcının giriş yaptığı alanlara rahatlıkla ulaşabileceği gibi avantajları da olacak. Bunları göz önünde bulundurarak direkt olarak giriş işleminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Kolay bir şekilde giriş yaparak, Gmail’in sunduğu avantajları değerlendirebilirsiniz. Giriş işleminde sorun yaşanması durumunda Gmail güvenlik sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan yeni şifre oluşturma sağlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir