Gebelik Hesaplama Uygulaması

Gebelik hesaplama, bayanların doğumuna ne kadar süre kaldığını hesaplayabilen hesap yöntemidir ve bu yöntem için geliştirilmiş bazı mobil uygulamalar bulmaktadır.

Gebelik Hesaplama Nasıl Kullanılır?

Sağlık sektöründe gerekli olan bir çok hesaplama ve rehber uygulamaları hayatımızın bir çok yönünde bizlere yardımcı olmaktadır. Bunlardan bazıları kalori hesaplama, besin değeri öğrenme, yürüyüş sayacı ve gebelik hesaplama. Bu uygulamalar bir çok alanda hem işimizi kolaylaştırdığı gibi hem de sağlıklı hayat yaşamaya teşvik edici, gerekli yerlerde ise önlem almaya yardım edicidir.

Sizlere bu yazımızda anlatacağımız bir mobil uygulama ve tamamen gebelik hesaplama işine yaramaktadır. Çok kolay ve pratik bir arayüze sahip olan bu uygulama ile gebelik süresini hesaplayabiliyorsunuz.

Öncelikle Google Play üzerinden Uygulamayı indiriyoruz;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gebelikhesaplama.app

gebelik-1

Gördüğünüz gibi uygulama boyutu sadece 3,86 MB olmaktadır ve mobil veri ile indiriyorsanız telefonunuz çeken bir yerde ise birkaç saniye içerisinde inip kurulumu otomatik olarak gerçekleşecektir.

gebelik-2

Yapmanız gereken çok kolay. Resimde gördüğünüz yere kendi adınızı, son adet zamanınızı ve bebeğinize vermek istediğiniz ismi yazıp hesapla butonuna tıklıyorsunuz ve size toplam gebelik sürenizi veriyor. Örnek olarak aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz.

gebelik-3

Bu resimde sizler için örnek bir isim, tarih ve bebek ismi verdik. Resim de gördüğünüz şekilde işlemleri gerçekleştirip hesapla diyerek toplam gebelik süresini ekranda görebiliyorsunuz. Örneğini görmek için aşağıdaki resme bakabilirsiniz.

gebelik-4

Vermiş olduğumuz isim, tarih ve bebek ismine göre hesaplama yaptığımız zaman ekranda gördüğünüz bu sonuca ulaşıyoruz. Ayrıca burada kullanıcı arayüzünü kişiselleştirme imkanına da sahibiz. Burada gördüğünüz fotoğraf makinesi ikonuna tıklayarak istediğiniz herhangi bir fotoğrafı, resmi yada kendinizi buraya ekleyerek her hesaplamada bu ekranı kullanabilirsiniz.

Not: Bu ekran ilk gördüğünüz ekrandır ve bundan sonraki göreceğiniz ekran ise aşağıdaki şekilde olacaktır.

gebelik-5

Gördüğünüz bu gibi uygulamaların kullanımı çok pratik ve kullanışlı olmaktadır. Uygulamayı size anlattığımız şekilde kullandığınız zaman hiç bir sorun yaşamayacak ve doğum tarihi yaklaştığı zaman gerekli önlemleri ve tedbirleri alabileceksiniz.

Editörden Öneriler

Sağlık uygulamaları olduğu kadar diğer tüm uygulamaları ve mobil teknolojik gelişmleri, haberleri ve görsel/resimli anlatımları mobil teknoloji kategorisinden takip edebilir, merak ettiğiniz konularda soru sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir