Facebook’ta Snapchat Özelliği Mi Geliyor?

Dünyanın en çok kullanılan iletişim ağlarından Facebook’ta yeni bir dönem açığa çıkıyor. Özellikle son dönemde snapchat uygulaması hemen her bir ülke de yaygın bir şekilde kullanılırken Facebook’ta bu özelliği kendi uygulamasında devreye sokma planı içerisinde. Baktığımızda Facebook 3 yıl öncesinde snapchat uygulamasını tam tamına 3 milyar dolar ödeyerek satın almak istemişti. Milyonlarca kullanıcın paylaşılmaz sosyal ağı konumunda olan snapchat, Facebook ortamında da kullanılmaya başlanacak. Zükerberg her ne kadar snapchat ağının bu denli kısa zaman içerisinde popüler olacağını 3 yıl öncesinde farketmiş olsa da anlaşma varılamamış ve satın alınamamıştı. Facebook’ta Snapchat Özelliği kısa zaman içerisinde de sosyal medya ortamında dedikoduya dönüşmeye başladı.

Kaybolan mesajları geri getirebilme özelliği ile gelen Facebook, çeşitli eklemeleri de beraberinde getirecek. Snapchat uygulamasının Facebook ortamında ne zaman aktif olacağı tam olarak bilinmemekle beraber,analist Tiffany Zhong’ın sosyal medya da atmış olduğu bir tweet farklı bir iddiayı da beraberinde ortaya çıkardı. Ortaya atılan iddiaya göz attığımız da ise Facebook’un yalnızca kaybolan mesajları geri getirme yeniliğinin olmayacağını aynı zamanda da  Snapchat özelliklerini de kendisine uyarlayarak hayata geçireceğini tüm dünyaya duyurdu. Tüm bu ortaya atılan iddialar sonrasında ise doğal olarak Facebook kullanıcıları da merak içerisinde kısa bir süre sonunda bu yeniliğin gelmesini bekliyor. Facebook’ta Snapchat dönemi bakıldığında çok kısa bir süre sonunda da yeniden gelebilir. Hatta işin boyutu daha da fazla ilerletilerek ekrandaki bir ‘gülen yüz’ ikonuna tıklayarak bu özelliğin aktif hale geleceği söyleniyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olma özelliğine sahip olan Facebook ile Snapchat artık yakın zamanda bir araya gelecek. Yapacağı bu çalışmalar özellikle kendi platformunu daha da güçlendirmek adına olacak. Facebook da yenilik olarak gelecek snapchat özelliği, aktif olamadığı Afrika gibi bölgelerde de kullanılabilir hale gelmek için olacak. Afrika gibi pazarlarda da bu gibi satın almaların son dönemde daha fazla yaygınlaşmaya başladığını söyleyebiliriz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde yeniliği duyuracağı gelen haberler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir