Facebook Lite Ne İşe Yarıyor?

 

Facebook Lite Facebook’un interneti yavaş olan bölgelerde Fcebook kullanımını gerçekleştirmeniz için geliştirdiği Facebook sürümüdür. Facebook Lite  Facebook’un daha basit bir versiyonu olarak internet hızının düşük olduğu durumlarda Facebook kullanımı sağlar. Facebook Lite ile şarj, depolama ve veri tüketiminde tasarruf etmek mümkündür.

Fcebook Lite Fcebook gezinme akışını 1 MG’a kadar düşürerek internetten tasarruf etmenizi sağlar. Veri kullanımını en aza indirerek internetin yavaş olduğu durumlarda Fcebook uygulamasını kullanabilmenizi sağlar. Facebook Lite indir yolu ile uygulamayı cihazlarınıza indirebilirsiniz. Günümüzde 2G Gibi çok düşük internet hızında olan bölgelerde bu uygulama oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Facebook Lite Nasıl Kullanılır?

Facebook Lite Facebook gibi cihazınıza yüklendikten sonra aynı şekilde kullanabileceğiniz Facebook sürümüdür. Facebook Lite sürümü Facebook’un internet olmayan bölgelerde de Facebook kullanımını sağlamak için geliştirdği bir uygulamadır. Facebook Lite aynı zamanda şarjı çabuk biten kullanıcıların da çok tercih ettiği bir sürümdür. Facebook sürümünün fazla veri tüketimi ile çok şarj harcadığı durumlarda Fcebook Lite sürümü alternatif kullanım sunar.

Facebook Lite kullanımı aynı Facebook gibidir. Facebook Lite indir yolu ile cihazlarınıza indirerek aynı Facabook gibi bu sürümü kullanabilirsiniz. Özellikle internet hızının yavaş olduğu durumlar için oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Daha az veri harcamanızı sağlar ve şarjınızın daha çok gitmesine yarar Facebook Lite sürümü ile tasarruflu internet kullanımı olanağınız olur.

Facebook Lite Nedir?

facebook Lite, Facebook’un tam sürümüne göre daha az data (veri) harcayan ve daha düşük boyutta daha az yer kaplayan sosyal medya uygulamasıdır. Andorid 2.2 ve üzeri sürümleri desteklemektedir.

Facebook Lite Ücretli Mi?

Facebook Lite Fcebook gibi ücretsiz bir uygulamadır. Facebook’un daha basit bir hali olan bu sürümü de tıpkı Facebook gibi cihazınıza ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz. Gönderileri takip edebilir, mesajlaşmayı kullanabilir, gönderi paylaşabilirsiniz. Facebook Lite  indir yolu ile ücretsiz olarak yüklenebilir ve kullanılabilir.

Facebook Lite’nin Facebook’tan farkı tasarruflu kullanım olanağı sunmasıdır. Çok düşük hızda internet olan bölgelerde Facebook kullanımını sağlar. Facebook’un cihazınızdaki kapladığı alanı ve veri tüketimini en aza indirerek tasarruf etmenizi sağlar. Özellikle internet hızının çok düşük olduğu durumlarda Facebook kullanmaya devam etmek isteyenler için oldukça iyi bir seçenek sunar.

Kaynak: https://play.google.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir