Evde Kalemtraş Yapımı

Son zamanlarda, evdeki boş vakitlerini bir ek gelire çevirmek isteyen ev hanımları ile karşılaşıyoruz. Aslında evde yapılabilecek birçok ek iş imkânı bulunuyor. Evde ek iş arayan ev hanımlarının hepsi dar gelirli ailelerden oluşmuyor elbette. Her kesimden insanın ilgisini çeken bu ek gelir fırsatları günümüzde çok yaygın bir ilgi görüyor. Eğer sizde evde boş oturmak yerine aile bütçenize ciddi katkılar sağlamak istiyorsanız, onlarca ek iş imkânından kendinize en yatkın olanı bulup yapmalısınız. Bu işler arasında, en popüler olanlarından biride evde kalemtraş yapımı ve

montajıdır. İlkokul çağlarından hatırladığınız kalemtraşları ev ortamında montaj ederek ailenize ek gelir sağlayabilirsiniz. Büyük kalemtraş yapımı firmaları hem çok pahalı makinelerinin zarar görmemesi hem de tehlikelerin en aza indirilmesi için insan gücü ile montaj yapılmasının daha doğru olduğunu savunmaktadır. Bu nedenle evde boş zamanlarını ek gelire çevirmek isteyen her kesimden insana iş imkânı sunmaktadır.

EVDE KALEMTRAŞ MONTAJI NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde kalemtraş işine karar kıldıysanız, firmalar size bu işi yapabilmeniz için gerekli ekipman ve materyalleri ücretsiz olarak sağlıyor. Montaj işi için sizlere bir yapım şeması veriyor ve nasıl yapılacağı hakkında ön bilgi sunuyor. Firmalar yeni başlayan ev hanımlarına ilk etapta aylık 5000 ve üzeri montaj yaptırmayı öngörüyor. Elbette tecrübeniz arttıkça bu rakamda yükseliyor ve doğru orantılı olarak gelirinizde yükselmiş oluyor. Aylık ortalama 1500 TL kazanabileceğiniz evde kalemtraş işi, performansınıza ve iş becerinize göre daha da yüksek rakamlara ulaşabilir. Yani ne kadar kazanacağınızı aşağı yukarı siz belirleyebiliyorsunuz. Bu işi dilerseniz aile fertleriniz ile birlikte yaparak hem daha fazla gelir elde edebilir hem de bir zanaat öğrenebilirsiniz. Uzun vadede yapılan bu iş aile bütçenize ciddi katkılar sağlayacak ve boş zamanlarınızın israf olmasını engelleyecektir.

BUNA BENZER NELER YAPABİLİRİM?

Eğer kendinize ayırdığınız zamanınızdan fazla boş vaktiniz varsa evinizde ufak tefek icatlar, uğraşlar ile ilgilenerek hem para kazanabilirsiniz hem de hobi geliştirirsiniz. Bir hobi para kazandırdığında zamanla işe dönüşmekte olduğu için kalemtraş yapımı ve bu işleri basite almamak lazım. Çünkü YouTube’daki Türkiye’nin en büyük 5 kanalına baktığımızda bunların iki tanesi ufak tefek işler yapan yani kartondan gözlük, defter ataçlarından ve pilden basit elektrik motoru yapımı gibi bu tarz küçük şeyler yaparak video çekiyorlar ve YouTube yükleyerek belli bir izlenmeye ulaşarak para kazanıyorlar.

Evde yapacağınız bu tarz küçük ve basit şeyleri hem yapıp satarak para kazanabilirsiniz hem de video kaydı yaparak bir YouTube kanalı açıp oraya eklediğinizde de yine para kazanabilirsiniz. Bu işin ayrıca bir güzel yanı daha var; videolar izlendikçe hem para kazanıyorsunuz hem de üste para aldığınız halde kendi reklamınızı yapıyorsunuz. Üstelik video kaydı için bir adet cep telefonu, bir adet masa size yetecektir. Hemen denemeye başlayın!

Sonraki yazılarımızda bunlara örnekler verilecektir ve sizlere hangi kanal nasıl para kazanıyor onları anlatacağız.

Evde Kalemtraş Yapımı” için bir yorum

  • 2 Nisan 2017 tarihinde, saat 02:00
    Permalink

    Öncelikle iy günler ben evde bu tarz işleri yapmak istiyorum yalnız hiç bi firma bilmiyorum para kazanmak ve aileme yardimci olmak maksadıyla lütfen ilgili firmalara duyurmak isterim ve ekipte kurabilirim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir