Elektrikli ve Sürücüsüz Araç

Volkswagen Elektrikli ve Sürücüsüz Araç

Alman markası Volkswagen’in marka CEO’su Matthias Müller yaptığı açıklamalarda şirketin günümüz hayatına ve gelecek hayatın araç konusunda teknolojik liderliğini sürdürmeleri için 2025 yılına kadar 30 adet farklı modellerde elektrikli ve sürücüsüz araç üreteceklerinin açıklamasını yapmıştır. Volkswagen firmasının yaptığı açıklamaya göre günümüz şartlarında gelişmekte olan teknoloji dâhilinde ilerleyen senelerde kendi adına ürettikleri dört arabadan bir tanesi elektrikli olarak üretilecektir. İlerleyen sürecin teknolojisine ayak uydurmak süreciyle üretilecek olan bu otomobiller hem yakıttan tasarruf sağlamak amacıyla ve günlük hayatta trafiğin başında saatlerini geçiren insanlar bakımından oldukça kolaylık sağlayacak bir özelliği olan sürücüsüz olması sayesinde de sizlere en iyi imkânları sağlayacaklardır. Şuan için elektrikli araçlar konusunda çoğu firma bir fikir öne atmış olsalar da yapılmış olanlar çok az miktarla sınırlı kalmaktadır. Sürücüsüz araç konusuna değinmek gerekirse sadece bir firmanın yapay zekâyla ürettiği bu araçlar California sınırlarında yollara çıkmaktadır. Sürücüsüz araç teknolojisinin son zamanlarda iyice ön plana atıldığı bu konuda Volkswagen firması hep elektrikli hem de sürücüsüz olarak sizlere sunulacaktır. Üretime geçecek olan bu 30 aracın özelliklerinden biride hepsinin farklı modellerde olmasıdır. İş disiplini ve zekâlarıyla birlikte mühendislerinin çıkaracağı yapıtlara oldukça güvenen Volkswagen bu üretimleri yaparak dünyayı teknoloji konusunda yeni bir çağa atlatmak istemektedir.

Elektrikli ve Sürücüsüz Araçların Özellikleri

30 adet farklı modellerde elektrik ve sürücüsüz araç üreteceğini piyasaya duyuran firma henüz üretilecek araçlar hakkında bilgi vermemiştir. Tabikide elektrikle üretilen araçların yakıt konusunda oldukça tasarruf sağlaması nedeniyle ilerleyen dünya yıllarında oldukça tercih edileceği gözler önünde bulunmalıdır. Bunun yanında Volkswagen’in yapacağı bu proje sayesinde hem aracınızla yakıt tasarrufu sağlarken hem de aracınızı siz sürmeyeceksiniz. Alman markasının mühendislerinin bu araçları hangi özelikle, enerjisini hangi miktarda yediği gibi bilgiler hakkında henüz açıklama yapmamıştır. İlerleyen zamanlarda elektrikli ve sürücüsüz araçların özellikleri hakkında yapacakları bir açıklama hakkında bilgiye sitemizden sahip olabilirsiniz.

Elektrikli ve Sürücüsüz Araçların Fiyatları

Bu araçların özellikleri gibi fiyatlarında bahsedilmemiş olsa da piyasa durumunun aşırı altında ve aşırı üstünde bir rakamlarla satışa sunulması beklenmiyor. Elektrikli ve sürücüsüz araçların fiyatlarıhakkında bilgi sahibi olmak isterseniz daha sonra sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir