ASP Playground Forum Sistemleri

İnternet dünyasında yer alan pek çok forum sistemleri bulunuyor. Bunların başında ise en pahalısı olarak tabir edebileceğimiz ASP Playground Forum yer alıyor. ASP Playground Forum sistemi bir hazır sistem çeşitidir. Diğer forum sistemlerine göre daha pahalıdır. Fakat kullanımı kolay olduğu için kullanıcılar bu sistemi de çok fazla tercih ediyor. Sistemin ücretli olmasından dolayı biraz kullanımı diğer sistemlere oranla daha az olsa da yine de sistemin kullanıldığını söyleyebiliriz.

Kullanımı son derece pratik olan sistemin yüklenmesi de çok kısa bir süreyi alıyor. ASP Playground ile ilgili olarak bir başka söylenmesi gereken önemli ayrıntı ise tema desteğinin çok fazla olmadığını söyleyebiliriz. Bakıldığında Türkiye de ki sayılı internet siteleri tarafından bu forum sistemi son dönemde kullanılmaya başlandı. Tema desteği ve doküman olmamasından dolayı diğer forum sistemlerine göre geri planda son dönemde kalmaya başladı. Örnek olarak SMF Forum sistemi gösterilebilir. Üzerine bir de ücret eklenmesi doğal olarak tercihlerin daha da fazla düşmesine doğal olarak neden olmaya başlıyor.

Çevrimiçi topluluk oluşturma gruplarından birisi olan ASP Playgrounddın yüklenmesırasında herhangi bir sorun teşkil etmediğinin de altını çizmek isteriz. Ücret konusu ile ilgili bir merak oluşturulduğunu ve tam olarak ne kadar tutarında bir ödeme yapılması gerektiğini söylemek pek mümkün değil. Fakat gerçek şu ki diğer piyasa d yer alan forum sistemleri ile bir kıyaslama yapıldığında en pahalı olan sistemlerin başında yer alıyor. Birde üzerine tema ve doküman desteğinin olmaması ikinci plana atılmasına ister istemez neden oluyor. Fakat kurulum bazında sistemi ele aldığımız zamanda hiçbir sorun ortaya çıkarmadığını tam aksine en kısa süreç içerisinde hızlı kurulumların gerçekleşmiş olduğunu belirtebiliriz. ASP Playground Forum Sistemleri oldukça pahalı olmasına karşı kurulum sırasında hiçbir şekilde zorluk çıkarmayan bir yazılım kaynağıdır.Üstelik sisteme istenirse kullanıcılar tarafından mobil cihazlar aracılığı ile ulaşım çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Özel bir mobil arayüzüne sahip bir forum sistemi olduğunun da altını gönül rahatlığı ile söylemek mümkün. Bu sayede mobil cihazlar aracılığı ile de istenildiği an erişim gerçekleşmiş olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir