Android Cihazları Hızlandırma Yolları

Android cihazlarda bir dönemden sonra yavaşlama sorunu görülebilir. Özellikle biriken dosyalar, uygulamaların çokluğu ve cihazın eski bir yapıya olması yavaşlığın bir üst düzeye çıkmasına neden olacaktır. Her Android cihaz için son derece normal olan bu durum, aslında belirli şeylere dikkat edildiğinde etkili bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

Android Cihazları Hızlandırmak İçin Bunları Yapın:

Cihazınızda var olan animasyonlar cihazın daha yavaş bir şekilde çalışmasına neden olan en önemli etkenler arasındadır. Özellikle bu tarz bir tema kullanıyorsanız, vakit kaybetmeden daha sade ve verimli bir temaya geçiş yapmanızda yarar var.

Mesajları kontrol etmeniz telefonu hızlandırmanın yolları arasındadır. Özellikle çok fazla mesaj sayısına sahip olan bir cihaz, sistemin daha ağır şekilde çalışmasına neden olur. Bu nedenle düzenli olarak gelen kutusunu temizlemenizde fayda vardır.

Bunun yanında widget kullanımına da bir sınırlandırma getirmeniz gerekiyor. Çok fazla widget kullanmak RAM’ı azaltan şeyler arasındadır. Mümkün olduğu kadar sayılarını azaltmak, cihazları daha hızlı şekilde kullanmanız açısından idealdir.

Her cihazda olması gereken bazı uygulamaların olduğu kesindir. Tabi bunun yanında isteğe bağlı olarak cihaza yüklediğiniz uygulamalarda vardır. Bunlar arasından kullanmadıklarınızı silmeniz, her zamankinden daha hızlı bir sistem ortaya çıkarmanız için iyi olacaktır. Daha sonra da oyun ve uygulamalardan arta kalan gereksiz dosyaları temizlemeye başlayarak, cihazı başarılı bir şekilde hızlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir